پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان محلات گفت:
بازدید : 468 22 فروردين 1395 ساعت 20:28 شماره :42093

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان محلات گفت:

آغاز کاشت بیست هزار اصله نهال گلدانی آتریپلکس

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان محلات از آغاز کاشت بیست هزار اصله نهال گلدانی آتریپلکس توسط گروه های توسعه روستایی در منطقه پروژه مدیریت مشارکتی منابع طبیعی و توسعه روستایی شهرستان محلات خبر داد.

داود طالبی گفت: نهالهای گلدانی آتریپلکس که از تیرماه سال گدشته توسط گروه های توسعه روستایی گل محمدی و فردوسی به طور مجزا در دو روستای یکه چاه و گل چشمه تولید آن صورت گرفته است،

طالبی افزود: بعد از شناسایی و جانمایی در منطقه پروژه و انتخاب محل کاشت آن در روستای جودان با مشارکت و موافقت بهره برداران آن ناحیه، مراحل کاشت 20000 اصله طبق راهنمایی های تسهیلگران پروژه در ارتباط با اصول فنی کاشت آغاز و تاکنون 10000 اصله نهال را مورد کاشت قرار داده اند.

وی اظهار داشت: مراحل کاشت تا 10 روز آینده نیز ادامه دارد. این طرح با مشارکت گروه های توسعه روستایی روستای یکه چاه و مشارکت اهالی روستای چهلرز در راستای افزایش پوشش گیاهی ناحیه، تثبیت خاک و حفاظت از آن با توجه به تخریب های حاصله از رواناب در بخشی از ناحیه مورد کاشت و به تبع آن جلوگیری از روانابهای حاصل از بارندگی ها، تامین بخشی از علوفه مورد نیاز دامداران در سال های آینده، با تامین اشتغال 120 نفر روز در حال اجراست.
 
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :