پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 10هزار اصله نهال مقاوم در قالب طرح بین المللی ترسیب کربن در محلات کاشته شد
بازدید : 499 2 آذر 1394 ساعت 12:49 شماره :38842

10هزار اصله نهال مقاوم در قالب طرح بین المللی ترسیب کربن در محلات کاشته شد

ریس منابع طبیعی و آبخیزداری محلات گفت: 10 هزار نهال گلدانی مقاوم به خشکی با عنوان قیچ امسال در قالب اجرای طرح بین المللی ترسیب کربن در این شهرستان کاشته شد.

داوود طالبی افزود: از اوایل مرداد ماه امسال، مراحل ساخت خزانه، بارگیری مواد اولیه تولیدی، کشت و نگهداری نهال گلدانی قیچ، توسط گروه توسعه روستایی در روستای یکه چاه انجام شد.
وی اظهار کرد: پس ازعبور از مراحل و تولید درختچه، با مشارکت گروه های توسعه روستایی این نهال ها در منطقه از پیش تعیین شده،توسط کارشناسان در سطح پنج هکتار به مدت یک هفته کاشته شدند.
طالبی بیان کرد: درختچه قیچ گونه مقاوم به خشکی و سازگار با محیط است که به منظور افزایش تولید مرتع، افزایش پوشش گیاهی و ذخیره نزولات جوی تولید و کاشته می شود.
وی، هدف از کاشت این نهال های مقاوم و سازگار را حفاظت از عرصه های منابع طبیعی، افزایش تولید و بهره وری از اراضی مرتعی و بیابانی برای تامین بخشی از علوفه دام منطقه بیان کرد.
وی یادآور شد: اجرای طرح بین المللی ترسیب کربن در 50 هزار هکتار از اراضی جنگلی، مرتعی و درختچه ای شهرستان محلات در حال اجرا است.
وی افزود: تفاهم نامه سه جانبه طرح ترسیب کربن در شهرستان محلات اردیبهشت سال 92 با حضور نماینده دفتر توسعه عمران زیست وزارتخانه های امور خارجه و کشور و استانداری مرکزی امضا شده است.
طالبی افزود: این تفاهم نامه بین المللی مربوط به هشت روستای شهرستان محلات است که با استفاده از توانمندی مردمی، برنامه تقویت و احیاء پوشش گیاهی آسیب دیده اجرا می شود.
شهرستان محلات از توابع استان مرکزی، 185 هزار هکتار عرصه های ملی و طبیعی دارد که 14 هزار هکتار آن را مراتع غنی، 45 هزار هکتار مراتع متوسط و بقیه مراتع فقیر است.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :