پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نشست با مسئولان و دهیاران روستاهای شهرستان محلات
بازدید : 597 3 آذر 1394 ساعت 23:29 شماره :34652

نشست با مسئولان و دهیاران روستاهای شهرستان محلات

یوسف یوسفی در نشست با مسئولان و دهیاران روستاهای شهرستان محلات به منظور بررسی طرح بین المللی ترسیب کربن افزود: حرکت شن های روان در روستای گلچشمه محلات نوید بروز پدیده بیابان زایی در منطقه مذکور را می داد.

وی ادامه داد: وجود نشانه هایی از رشد گیاهان مناطق شور همچون کویر میقان در این بخش نیز دلیل دیگری برای مقابله با بیابان زایی در روستاهای محلات بود که منابع طبیعی اقدامات مقابله ای خود را از طرق گوناگون انجام داد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با اشاره به اجرای طرح ترسیب کربن از سال 92 در 8 روستای شهرستان محلات اظهار داشت: این طرح بلند مدت با هدف توسعه روستاها در حال اجراست که تحقق اهداف مدنظر از این طرح به 6 سال زمان نیاز دارد و در صورت ایجاد همدلی میان مردم و مسئولان این مهم امکان پذیر خواهد شد.

یوسفی با بیان خبر افزایش تعداد روستاها و مراتع تحت پوشش در این طرح بیان کرد: افزایش تعداد روستاهای تحت پوشش طرح ترسیب کربن در محلات و افزایش سطح اراضی جنگلی، مرتعی و درختچه ای مشمول طرح در شهرستان به 100 هزار هکتار از برنامه های آتی منابع طبیعی به منظور توسعه روستاها می باشد.

وی با انتقاد از اعمال سیاست ها و برنامه های جزیره ای در روستاها طی سال های گذشته و عدم حصول نتیجه مناسب ابراز داشت: در گذشته نتیجه دلخواه با اتخاذ شیوه های اعمالی حاصل نشد که اکنون باید با پیروی از مدل ترسیب کربن، گام به گام قدم در راه رشد و آبادانی روستاها برداشت.

 


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :