پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - باحضور در شهرستان ساوه صورت گرفت
بازدید : 640 13 آبان 1394 ساعت 8:42 شماره :38418

باحضور در شهرستان ساوه صورت گرفت

بازدید نمایندگان 6 کشور اروپایی از طرح‌های بیابان‌زدایی منطقه طراز ناهید ساوه

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ساوه گفت: نمایندگان 6 کشور اروپایی با حضور در شهرستان ساوه از طرح‌های بیابان‌زدایی منطقه طراز ناهید بازدید کردند.

سهراب پاژنامه اظهار کرد: سیوانکا داناپالا نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران به همراه نمایندگان 6 کشور دانمارک، ژاپن، نروژ، استرالیا، آلمان و تایلند که کشورهای حامی پناهندگان به شمار می‌روند، با حضور در ساوه از طرح بیابان‌زدایی طراز ناهید مهمانشهر افغانستانی‌‌های شهید ناصری ساوه بازدید کردند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته 10 میلیارد ریال از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد به منظور اجرای پروژه بیابان‌زدایی منطقه طراز ناهید به ساوه تخصیص یافت که این بازدید نیز به منظور جذب اعتبارات بیشتر برای اجرای این پروژه صورت گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ساوه با بیان اینکه طرح بیابان‌زدایی در مساحت 32 هزار هکتار از اراضی ساوه به اجرا در آمده است، بیان داشت: این طرح‌ها در سال‌های 2013 و 2014 با اعتبارات بین‌المللی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با اعتبار 20 میلیارد ریالی در قالب پروژه‌های بوته‌کاری در سطح 700 هکتار و ذخیره نزولات با اجرای چاله‌های هلالی آبگیر توام با بذرکاری در سطح 200 هکتار و پروژه‌های آبخیزداری به مرحله اجرا گذاشته شد.

پاژنامه اظهار کرد: امیدواریم در سال جاری نیز با کمک‌های کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در تخصیص اعتبارات لازم شاهد اجرای هر چه بهتر و سریع‌تر این پروژه باشیم.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :