پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - استقبال داناپالا از اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی در ساوه
بازدید : 591 12 آبان 1394 ساعت 8:32 شماره :38368

استقبال داناپالا از اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی در ساوه

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران از اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی در منطقه طرازناهید شهرستان ساوه استقبال کرد.

"سیوانکا داناپالا" در جریان بازدید از طرح بیابان‌زدایی طرازناهید مهمانشهر افاغنه شهید ناصری ساوه که به همراه نماینده 6 کشور استرالیا، آلمان، نروژ، ژاپن، تایلند و دانمارک(کشورهای حامی پناهندگان) انجام شد، حمایت خود را از این طرح‌ها اعلام کرد.

وی خواستار اختصاص مدت زمان بیشتری برای بازدید از این طرح‌ها شد، تا بتوان با رایزنی کشورهای حامی پناهندگان، اعتبارات بیشتری را برای تداوم این طرح‌ها اختصاص داد.

وی با تقدیر از تلاش جمهوری اسلامی ایران در خصوص حمایت از پناهندگان اظهار کرد: کشور ایران از لحاظ حمایت از پناهندگان افغانی و اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی که موجب ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی آنها می‌شود، اقدامات موثری انجام داده است.

مدیرکل دفتر بیابان سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور نیز در این بازدید گفت: طرح بیابان‌زدایی در مساحت ۳۲ هزار هکتار از اراضی منطقه که دارای مطالعات بیابان‌زدایی است، در حال اجراست.

"عباس کارگر" افزود: این طرح‌ها در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ با اعتبارات بین‌المللی unhcr یا کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با اعتبار دو میلیارد تومان در قالب پروژه‌های بوته‌کاری در سطح ۷۰۰ هکتار و ذخیره نزولات با اجرای چاله‌های هلالی آبگیر توام با بذرکاری در سطح ۲۰۰ هکتار و پروژه‌های آبخیزداری اجرا شده است.

وی بیان کرد: امیدواریم بازدید امروز بتواند فرصتی را فراهم کند تا نسبت به حفظ و نگهداری این پروژه‌ها همچون سنوات گذشته در قالب اقداماتی اعم از آبیاری و قرق اقدام شده، اعتبار مورد نیاز طرح از محل اعتبارات ملی تامین شود و تلاش مجدد نسبت به جذب اعتبارات بین‌المللی صورت گیرد.

 
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :