پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بیابان‌زدایی در بیش از ۳۰۰ هکتار از اراضی شهرستان ساوه انجام می‌شود
بازدید : 709 30 مرداد 1393 ساعت 13:23 شماره :30154
مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت:‌
بیابان‌زدایی در بیش از ۳۰۰ هکتار از اراضی شهرستان ساوه انجام می‌شود
@import url(http://www.markazi.frw.org.ir/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css);

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت:‌ بیابان‌زایی در سمنان بیداد می‌کند و اگر برای آن چاره‌اندیشی نشود، به فاجعه‌ای بزرگ تبدیل خواهد شد.

عباس کارگر ظهر امروز در مراسم بازدید نماینده مقیم سازمان ملل متحد از پروژه احیای منابع طبیعی منطقه طراز ناهید ساوه اظهار داشت: خطر بیابان‌زایی خطر جدی است که امروز اکثر کشورهای جهان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی تصریح کرد: ایران نیز از خطر بیابان‌زایی در امان نیست و اگر فکری به حال آن نشود،‌‌ عواقب بسیار بدی به همراه خواهد داشت.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بیان داشت:‌‌ امروز بیابان‌زایی در سمنان بیداد می‌کند و با توجه به عبور خط راه‌آهن از این شهر اگر برای آن چاره اندیشی نشود، به فاجعه‌ای بزرگ تبدیل خواهد شد.

کارگر با اشاره به پروژه احیای منابع طبیعی منطقه طراز ناهید ساوه اظهار داشت: از نماینده سازمان ملل متحد انتظار داریم با تعامل با سفرا اجرای این طرح در سایر استان‌های کشور را که طرح مطالعاتی آن آغاز شده است، وارد فاز اجرایی کند.

وی ادامه داد: این طرح الگوی موفقی است که از 10 سال پیش آغاز شده و با توجه به اینکه هم اکنون 110 کشور در معرض پدیده بیابان‌زایی قرار دارند، می‌تواند نقش موثری در جلوگیری از افزایش بیابان‌زایی داشته باشد.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد:‌‌ افغانستان یکی از کشورهایی است که به شدت با این معضل روبرو است و این پروژه یک کلاس آموزشی است در راستای توانمندسازی افغان‌ها تا در صورت بازگشت به کشور و به دلیل آشنایی با گیاهان مرتعی و جنگلی بتوانند با این معضل مبارزه کنند.

کارگر با بیان اینکه این طرح دو خروجی مهم دارد، بیان کرد: همکاری بین‌بخشی ملی و همکاری بین‌المللی از خروجی‌های مهم این طرح است که می‌‌تواند هم‌افزایی را در کشور افزایش دهد.

 
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :