پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 4996 نفر از پناهندگان در اردوگاه شهید ناصری ساوه نگهداری می‌شوند
بازدید : 857 30 مرداد 1393 ساعت 13:17 شماره :30144
استاندار مرکزی گفت:
4996 نفر از پناهندگان در اردوگاه شهید ناصری ساوه نگهداری می‌شوند
@import url(http://www.markazi.frw.org.ir/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css);
استاندار مرکزی گفت:‌‌‌ چهار هزار و 996 نفر از پناهندگان در اردوگاه شهید ناصری ساوه نگهداری می‌شوند.
محمد حسین مقیمی دربازدید نماینده سازمان ملل متحد در ایران از پروژه بین‌المللی احیای منابع طبیعی جامعه‌محور واقع در مهمانشهر شهید ناصری ساوه اظهار داشت: هم اکنون چهار هزار و 996 نفر از پناهندگان در اردوگاه شهید ناصری ساوه نگهداری می‌شوند که با کمک کمیساریای عالی سازمان ملل متحد و دولت ایران مقدمات زندگی آنان در این مکان فراهم شده است.
وی تصریح کرد:‌ برای اشتغال این افراد 150 هکتار از اراضی با بهره‌گیری از کشت نوین و آبیاری تحت فشار و تولید محصولات محلی از جمله یونجه و ذرت در نظر گرفته شده است.
استاندار مرکزی با بیان اینکه در این اردوگاه دو مدرسه و یک مجموعه بهداشتی وجود دارد، خاطرنشان ساخت: در حال حاضر 300 نفر از پناهندگان مستقر در استان در دانشگاه‌های استان مشغول تحصیل هستند.
مقیمی افزود: گزارش‌های سازمان ملل نشانگر این است که جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با دیگر کشورها میزبان خوبی برای پناهندگان مسلمان بوده است.
به گفته وی هدف اصلی از اجرای این طرح و پروژه، توانمندسازی مردم و پناهندگان است.
استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به دلیل مصرف بیش از حد از بوته‌های منطقه و چرای غیر مجاز پوشش گیاهی آن از بین رفته است،‌‌ بیان داشت:‌‌ پوشش گیاهی این اراضی طی یک پروژه علمی با عنوان ترسیب کربن در حال احیا است که باید گفت این طرح به عنوان پایلوت در کشور اجرا شده و در صورت موفقیت در سایر مناطق کشور اجرا خواهد شد.
وی گفت:‌‌ دو میلیون هکتار از اراضی کشور در طرح آزمایشی که در سه استان بوشهر، البرز و سمنان در حال اجراست،‌‌ احیا خواهد شد.
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه امروزه باید مبارزه با بیابان‌زایی به عنوان یکی از کارهای مهم باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد، اظهار داشت: امیدواریم در افق برنامه پنجم و اهداف برنامه ششم بتوانیم بیابان‌زایی را مهار کنیم.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :