پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای پروزه های جامعه نگر با هدف توانمندسازی جوامع محلی
بازدید : 792 27 ارديبهشت 1393 ساعت 8:35 شماره :28763

اجرای پروزه های جامعه نگر با هدف توانمندسازی جوامع محلی
@import url(http://www.markazi.frw.org.ir/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css);

اجرای پروزه های جامعه نگر با هدف توانمندسازی جوامع محلی


معاون وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوه با بیان این مطلب گفت:اجرای پروژه های جامعه نگر با هدف توانمند سازی جوامع محلی برای افزایش درآمد مجریان وبهره بهرداران سرلوحه سازمان قراردارد.

دربازدیدازپروژه احیای منابع طبیعی جامعه محور منطقه طرازناهید ساوه، کارشناسان وزرات کشور،مدیر کل امور اتباع مهاجرین خارجی استانداری مرکزی،مدیر کل امور بیابان سازمان جنگلها،مراتع و آبخیزداری کشور، مدیرکل و تعدادی از کارشناسان اداره کل منابع طبیعی استان حضور داشتند.مهندس جلالی اظهار داشت:بدون مشارکت و حضور مردم ،حفظ و حراست از عرصه های وسیع منابع طبیعی امکان پذیر نیست.

 رئیس سازمان جنگلها،مراتع و ابخیزداری کشور گفت :یکی ازمحورهای اصلی وبرنامه ریزی شده سازمان ،توانمندسازی جوامع محلی و مشارکت مردم برای حفظ و حراست ازعرصه ها منابع طبیعی می باشد.

رئیس سازمان جنگلها،مراتع و ابخیزداری کشور گفت:یکی از پروژه های توانمندسازی جوامع،منابع طبیعی جامعه محور می باشد که بصورت مشترک با کمیساریای عالی،وزرات کشور و سازمان با هدف توانمندسازی مجریان و بهره برداران در راستای حفظ منابع طبیعی در حال اجرا می باشد.

ایشان بیان داشت:اجرای پروژه احیای منابع طبیعی جامعه محور کار جدیدی است که بصورت مشترک و در سطح وسیع در حال اجرا می باشد.از این گونه پروژهها و همه مدلهای موفق توسعه برای رهایی از فقر و توانمندسازی جوامع محلی برای حفظ و حراست از منابع ملی استفاده می شود که پروژه احیای منابع طبیعی جامعه محور یکی از آنهاست.

ایشان بیان داشت:باید برای مسئولین فرمول مشارکت مردمی و توانمندسازی جوامع محلی و حضور فعال مردم و فرهنگ سازی در این رابطه مورد توجه قرار گیرد.

ایشان بیان داشت:توانمندسازی جوامع محلی با تشکیل صندوق های خرد ضمن ایجاد مشاغل و درآمدزایی در حفظ و حراست ازعرصه های منابع طبیعی مشارکت جدی دارند.

وی گفت:امروز ابعاد و آثار فعالیت های انجام شده در پروژه احیای منابع طبیعی جامعه محور دیدم که به مصداق مدیریت جهادی واقعی در حال انجام است که صمیمانه از همه کسانی که در این پروژه از جمله اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ،دفتر امور بیابان ،وزارت کشور، اداره کل امور اتباع خارجی استانداری و همکاری تقدیر و تشکر میکنم.

ایشان با تاکید براینکه باید احیا سرزمین را داشته باشیم چون احیای تمدن هاست که اگر این اتفاق رخ دهد استفاده های فراوان برای کشور خواهد داشت. اظهارداشت:برای توسعه گیاهان دارویی برنامه های مشخص داریم که  این سرمایه های ارزشمند که مانند گنج می باشند از آنها بهره بهرداری لازم را داشته باشیم .

وی گفت:از 8000 گونه گیاهی 2300 گونه شناسایی شده که باید از آنها استفاده های خوب و اقتصادی لازم را داشته باشیم. 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :