پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۳۰۰ هزار اصله نهال صنوبر در نهالستان اراک تولید شد
بازدید : 23 26 تير 1400 ساعت 9:19 شماره :87145

۳۰۰ هزار اصله نهال صنوبر در نهالستان اراک تولید شد
 

«محسن چقایی» افزود: این نهال‌ها در اراضی کشاورزی شهرستان‌های شازند، خمین و خنداب استان مرکزی که از آب مناسب برخوردار هستند، کشت شده است.

وی ادامه داد: کشاورزان برای نوبت جدید زراعت چوب می‌توانند به منظور بهره‌مندی از نهال‌ها فصل پاییز به ادارات منابع طبیعی شهرستان‌های استان مرکزی مراجعه کنند و در صورت دارا بودن آب مناسب و عقد قرارداد، نهال‌ها اسفندماه در اختیار آنان قرار می‌گیرد.    

رئیس اداره  جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی یادآور شد: ۳۰۰ هزار اصله نهال صنوبر نیز سال گذشته در راستای توسعه زراعت چوب در اراضی کشاورزی پس از عقد قرارداد و انجام کارکارشناسی به صورت رایگان در اختیار کشاورزان استان قرار گرفت.

چقایی، توسعه زراعت چوب در اراضی ملی استان مرکزی را از جمله برنامه‌های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان عنوان کرد و گفت: با توجه به نیاز آبی نهال صنوبر و کمبود آب در اراضی ملی، دریافت پساب فاضلاب از تصفیه‌خانه شهرستان اراک برای کشت این نهال در دستور کار این اداره کل قرار دارد.    

وی ادامه داد: پیگیری لازم در راستای دریافت پساب فاضلاب و توسعه زراعت چوب در استان مرکزی و شهر اراک با دستگاه‌های مربوطه انجام شده‌ است.

 


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :