پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در استان مرکزی
بازدید : 12 12 خرداد 1400 ساعت 12:51 شماره :85736

بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در استان مرکزی

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در بیانیه ای با دعوت از مردم برای حضور در مراسم بزرگداشت ارتحال امام (ره) فرارسیدن سی و دومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) و قيام خونين پانزدهم خرداد را گرامی داشت.

بيانيه بزرگداشت سی و دومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و قيام خونين پانزدهم خرداد خرداد، ماه فراق مرزبان حماسه و ايثاراست كه ستايش تمام عصرها و نسل ها را در پيشگاه خويش برانگيخته است. خرداد، ماه وداع با پاكمردي است كه با آمدنش شب هاي تاريك و بي فروغ را به صبح دل انگيز و سپيد رهايي مبدّل ساخت.
خميني كبير، پاكمردي از بيشه عدالت و ايمان، و آزاد مردي بي مانند در جهان معاصر بود كه آزاد مردان عالم از شميم نفس هاي گرمش، به زندگي سلام گفتند.
چهاردهم خرداد، روز عروج ملكوتي آن پير مراد سفر كرده و حديث ماندگار عشق ملتي است كه در پي تحقق آرمانهاي والاي انساني اسلامي عليه حكام خودكامه و وابسته به غرب قيام كرده اند و اين رمز ماندگاري مكتب خميني كبير است كه امروز پس از گذشت 32 سال از رحلت آن بزرگمرد، با شكستن تمامي حصارهاي زماني و مكاني پيام انقلاب اسلامي را به آن سوي مرزهاي سياسي، جغرافيايي ايران اسلامي رسانده است.
نظام جمهوري اسلامي ايران از بزرگترين ثمرات و دستاوردهاي همان نهالي است كه به دست امام راحل، در پانزده خرداد 1342 كاشته شد و در بيست و دوم بهمن 1357 به ثمر نشست تا عزت و شرافت و كرامت را براي بشريت به ارمغان آورد.
در فرهنگ غني انقلاب اسلامي و در حافظه تاريخي ملت شجاع، مؤمن و مبارز ايران اسلامي براي هميشه نيمه خرداد با نام و ياد خميني كبير آن بزرگ مرد تاريخساز عجين گشته و پيوندي ناگسستني و پر رمز و راز دارد.
شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان مركزي ، با گرامیداشت یاد و خاطره معمار كبير انقلاب امام خمینی(ره) و شهدای قيام خونين 15 خرداد42، از عموم مردم انقلابي و قدرشناس استان مركزي برای حضور باصلابت در آيين بزرگداشت سی و دومین سالگرد ارتحال امام راحل و تجديد ميثاق با آرمانهاي رفيع انقلاب اسلامي و رهبري عظيم الشان انقلاب امام خامنه ای(مدظله العالی) (با رعایت شیوه نامه های بهداشتی) دعوت مي نمايد.
به همين مناسبت، مراسم بزرگداشت ارتحال بنيانگذار كبير انقلاب اسلامی و شهدای قیام 15 خرداد، در شهر اراک طی روز پنج شنبه مورخ 13/3/1400 همزمان با نماز مغرب و عشا در محل مصلای بیت المقدس با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شیرازی مسئول محترم نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس و در شهر خمین در زادگاه و بيت تاريخي امام راحل از ساعت 9:30 روز جمعه 14/خرداد/1400 برگزار خواهد شد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :