پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - فرهنگسازی و جذب کودکان برای آینده طبیعت کشور ضروری است
بازدید : 19 8 خرداد 1400 ساعت 13:11 شماره :85547

فرهنگسازی و جذب کودکان برای آینده طبیعت کشور ضروری است

 

مدیر انجمن حافظان طبیعت ساوه و زرندیه نیز در این خصوص به ایرنا، گفت: یکی از اهداف این تشکل زیست محیطی فرهنگسازی و جذب کودکان برای روی آوردن به فعالیت های عام المنفعه در راستای صیانت از طبیعت است.

«مهدی فرقانی پور» افزود: اعضای این گروه متشکل از آقایان و بانوان در رده های سنی مختلف با برنامه ریزی های قبلی نسبت به پاکسازی طبیعت ساوه و زرندیه از وجود زباله ها اقدام می کنند و در این بین توزیع کتاب هایی با مضمون صیانت از طبیعت نیز در دستور کار است که برای کودکان بسیار جذاب است و نتیجه آن ترغیب امثال امیرمهدی به فعالیت در این حوزه است.

وی گفت: باید از سنین کودکی، فرزندان خود را به آشتی و دوستی با طبیعت دعوت کنیم تا هنگامی که بزرگ شدند با احساس مسئولیت از داشته های طبیعی و زیست محیطی حفاظت کنند و این مساله مستلزم آن است که نظام آموزشی ما در کنار توجه جدی والدین در تربیت فرزندانی همیار و همراه کوشش کنند.

فرقانی پور گفت: امیر مهدی خردسال ترین فعال محیط زیستی بخش خرقان و روستای دوزج است که در انجمن خافظان طبیعت ساوه و زرندیه عضویت دارد و با پشتکار و جدیت برای خود زمانی را برای کشیک دادن در طبیعت اطراف روستا اختصاص می دهد تا به گردشگران نسبت به آلوده نکردن طبیعت تذکر دهد و حتی در درون شهر هم و در گرمای ظهر با مغازه داران به زبانی کودکانه گفت و گو می کند و مردم هم او را بسیار دوست دارند.

به هر حال هدف از این گزارش ضمن بیان اهمیت حفاظت از طبیعت و محیط زیست به عنوان یک وظیفه انسانی و شرعی، ایجاد انگیزه و ترغیب والدین در هرجای میهن است تا دوستی با طبیعت را به فرزندان خود بیاموزند و آینده منابع و داشته های خدادادی را با تربیت «امیرمهدی» ها تضمین کنند و در نهایت این میراث گرانسنگ به نسل های آینده با کمترین دخل، تصرف و تخریب برسد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :