پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سرپرست سازمان جنگل‌ها: حقوق نیروهای یگان حفاظت به زودی پرداخت می‌شود
بازدید : 67 14 آبان 1398 ساعت 10:0 شماره :65901

سرپرست سازمان جنگل‌ها: حقوق نیروهای یگان حفاظت به زودی پرداخت می‌شود

 

سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا حقوق دو هزار و ۲۰۰ نفر از نیروهای حفاظتی که در چند ماه اخیر پرداخت نشده است، به زودی به آن‌ها پرداخت شود.

خسرو شهبازی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: نیاز است برای افزایش حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی راهکاری اساسی تبیین شود. چند طرح در خصوص پرداخت حقوق نیروهای حفاظتی عنوان شده است تا از منابع اعتباری حقوق و خسارت شرکت‌ها پرداخت شود.

شهبازی عنوان کرد: دولت به سمت کوچک شدن پیش می‌رود و برنامه‌ای برای افزایش نیروها نداریم اما در سال های اخیر یک ساختار تشکیلاتی پیشنهادی برای  یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها طراحی کرده‌ایم. یگان حفاظت مربوط به دو نهاد سازمان جنگل‌ها و نیروی انتظامی است. در نتیجه مقرر شده نیروی انتظامی افرادی را در قالب سرباز و نیروهای ویژه در اختیار سازمان جنگل‌ها قرار دهند تا بتوانیم برنامه‌های حفاظت را  اجرایی کنیم.

سرپرست سازمان جنگل‌ها اضافه کرد: پنج سال پیش این ساختار حفاظتی به تصویب مجمع داخلی سازمان جنگل‌ها رسید و منتظر تصویب ستاد مشترک بود. هم اکنون باید بررسی شود که ستاد مشترک چگونه می تواند از نیروهای انتظامی در اختیار یگان حفاظت قرار دهد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :