پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سومین جشنواره بلوط شازند
بازدید : 121 12 آبان 1398 ساعت 8:56 شماره :65790

سومین جشنواره بلوط شازند
 

فرماندار شهرستان شازند در جشنواره بلوط گفت: این شهرستان با کشف آثار تمدن هفت هزار و ۵۰۰ ساله و همچنین برخورداری از ذخیره‌گاه ارزشمند جنگل بلوط در کنار ده‌ها جاذبه تاریخی، طبیعی و مذهبی از قطب‌های مهم گردشگری استان مرکزی محسوب می‌شود.

«مصطفی عرب» افزود: هدف از برگزاری جشنواره بلوط سرسختی برای سومین سال متوالی تقویت انسجام مردم، سمن‌ها و حوزه دولتی و معرفی داشته‌های گردشگری و فرهنگی این شهرستان است چرا که باید بخش گردشگری سهم مناسبش را در اقتصاد این خطه پیدا کند.

وی اظهار داشت: ذخیره‌گاه جنگلی بلوط در این شهرستان تنها سرمایه جنگلی استان مرکزی است و ارزش طبیعی و ژنتیکی زیادی دارد و روستای سرسختی نیز با اکتشافات باستان شناسی یکی از خاستگاه‌های فرهنگ کهن ایران است که باید داشته‌های این بخش به درستی حفاظت شده و معرفی شوند.

فرماندار شازند خاطرنشان کرد: کاشت بلوط، پاکسازی محیط از پسماندهای پراکنده، ایجاد زنجیره انسانی و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری از سرفصل‌های این جشنواره است که با هدف تقویت تعامل مردم و دستگاه‌های دولتی در حفاظت از داشته ‌های طبیعی و فرهنگی و توسعه هدفمند صنعت گردشگری اجرا می‌شود.

عرب عنوان کرد: جوامع محلی و مردم شازند درک بالا و حساسیت مناسبی در حراست از سرمایه‌های طبیعی و میراث فرهنگی دارند که باید ای ن رویه روز به روز افزایش یابد.

 ایران ۱۱ اقلیم از ۱۳ اقلیم جهان را دارد و دارای هشت هزار گونه گیاهی است.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :