پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سومین جشنواره حفاظت و توسعه ذخیره گاه جنگلی بلوط شازند
بازدید : 115 12 آبان 1398 ساعت 8:29 شماره :65785

سومین جشنواره حفاظت و توسعه ذخیره گاه جنگلی بلوط شازند
 

 رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در راستای تکالیف برنامه ششم توسعه، ۸۱۵ هزار هکتار جنگل‌کاری در کشور انجام می‌شود.

«فریبرز غیبی» روز جمعه در جشنواره جنگل بلوط روستای سرسختی شهرستان شازند، افزود: ۲۶ هزار هکتار عرصه جنگلی سال گذشته در کشور ایجاد شد که یک‌هزار هکتار آن در استان مرکزی بوده است.

وی ادامه داد: در راستای افزایش سطح عرصه‌های جنگلی کشور، ۸۰ هزار هکتار جنگل‌کاری نیز امسال در استان های مختلف انجام می‌شود.

رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت:خدود 400 هزار هکتار ذخیره‌گاه جنگلی در کشور وجود دارد که برخی گونه‌های موجود آن‌ها در حال انقراض و در معرض تهدید هستند.

غیبی خاطرنشان کرد: یک‌هزار و ۷۲۷ درخت انحصاری و ایرانی در کشور وجود دارد که در تمامی استان ها پخش شده و نگهداری و حفاظت از آن‌ها از جمله وظایف مهم مردم و طبیعت دوستان است.

وی ذخیره‌گاه جنگلی بلوط استان مرکزی را از نوع ایرانی عنوان کرد و گفت: جنگل بلوط این استان از جمله نمونه‌های مهم این درختان در کشور است و علاوه بر حفاظت، توسعه این درختان نیز باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :