پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۱۲ میلیارد ریال به طرح‌های آبخیزداری دلیجان اختصاص یاف
بازدید : 185 6 آبان 1398 ساعت 13:29 شماره :65658

۱۲ میلیارد ریال به طرح‌های آبخیزداری دلیجان اختصاص یاف
 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دلیجان گفت: ۱۲ میلیارد و۵۳۰ میلیون ریال امسال برای اجرای طرح‌های آبخیزداری این شهرستان اختصاص یافت.

سید «ابوالفضل نصرالهی» افزود: این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای ۲ طرح آبخیزداری در جاسب و مشهد اردهال تخصیص شد.

وی بیان کرد: حجم عملیات در طرح آبخیزداری جاسب یک‌هزار و ۵۰۰ متر مکعب است که تاکنون یک‌هزار متر آن انجام شده است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری دلیجان ادامه داد: در طرح آبخیزداری مشهد اردهال نیز یک‌هزار و ۶۵۰ متر مکعب عملیات گابیونی پیش‌بینی شده که تاکنون یک‌هزار ۴۵۰ متر مکعب آن اجرا شده است.

وی حجم عمیات خاکی طرح آبخیزداری مشهد ادهال را ۲۰ هزار متر مکعب بیان کرد و ادامه داد: این طرح‌ها تا ۲ ماه دیگر تکمیل بهره‌برداری می‌شوند.

نصرالهی ادامه داد: اجرای طرح‌های آبخیزداری در سال‌های گذشته نقش موثری در حفاظت خاک، کنترل و خسارت ناشی از سیلاب و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی، چاه ها و قنوات داشته است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری دلیجان یادآور شد: عملیات آبخیزداری درسطح ۶۷ هزار و ۵۹ هکتار از اراضی ملی این شهرستان مطالعه و اجرا شد.

نصرالهی افزود: طرح‌های مطالعاتی و اجرایی آبخیزداری دلیجان از سال ۶۵ کلید خورده و تاکنون ۲۳ هزار و ۷۷۵ هکتار عملیات آبخیزداری اجرا و طرح مطالعاتی در سطح ۲۳ هزار و ۹۷ هکتار انجام شده است.

وی اظهار داشت: با اجرای عملیات آبخیزداری ضمن کنترل فرسایش خاک و رسوب، هشت میلیون و ۸۸۵ هزار متر مکعب از روان آب سطحی در دلیجان کنترل شده است.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :