پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۶ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های آبخیزداری کمیجان اختصاص یافت
بازدید : 302 4 آبان 1398 ساعت 9:31 شماره :65587

۶ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های آبخیزداری کمیجان اختصاص یافت
 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان گفت: ۶ میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی به طرح‌های آبخیزداری این شهرستان اختصاص یافت.

«حبیب فتحی» افزود: با اختصاص این اعتبارات ۱۰۰ درصد بند خاکی راستگُردان و ۲۰ درصد حوزه آبخیز شهری شهرستان کمیجان مرمت و بازسازی شده است.

وی، از اختصاص ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار برای مرمت و بازسازی بند خاکی چهرگان شهرستان کمیجان خبر داد و گفت: اجرای این طرح در مرحله انعقاد قرارداد قرار دارد.

وی یادآور شد: جاری شدن سیلاب در این شهرستان هفت میلیارد ریال به بند خاکی چهرگان و پخش سیلاب شهری این شهرستان خسارت وارد کرد که بازسازی و مرمت این سازه ها در دستور کار این اداره قرار دارد.

فتحی گفت: اجرای این طرح‌ها در حوزه‌های آبخیز شهرستان کمیجان ضمن افزایش ذخیره آب سفره‌های زیرزمینی و جلوگیری از فرسایش خاک، از احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه‌ها و خرابی‌های ناشی از آن در مناطق مسکونی پیشگیری شده است.

وی ادامه داد: همچنین با اجرا و تکمیل طرح‌های آبخیرداری ضمن کاهش آثار خشکسالی، منابع آبی مناسبی برای کشاورزان و باغداران فراهم می شود.

شهرستان کمیجان از توابع استان مرکزی با جمعیت بیش از ۳۹ هزار نفر در ۱۰۱ کیلومتری غرب اراک واقع شده است.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :